Meteor partnership

Progressive Web Apps - aplikacje progresywne

Aplikacja internetowa, która działa jak aplikacja mobilna.

Nawet 90% lżejsze niż aplikacje natywne, oraz niesamowity wzrost zaangażowania użytkowników.

Agent Janek

Czym jest aplikacja?

Aplikacje internetowe, zwane także webowymi, to najbardziej popularne z rozwiązań biznesowych we współczesnym świecie. To oprogramowanie działające w modelu klient-serwer. Oznacza to, że zainstalowane jest ono na serwerze, a klienci (użytkownicy), korzystając z Internetu, łączą się z nią przy pomocy urządzeń mobilnych, komputerów stacjonarnych oraz laptopów.

Oprogramowanie tego typu może być tworzone w dowolnym celu. Firmy jednak skupiają się na tworzeniu rozwiązań biznesowych, które mają za zadanie sprzedawać produkt lub usługę, zapewniać klientowi rozrywkę, rozwiązać jego problem.

Aplikacja internetowa czy dedykowana aplikacja mobilna?

Według ComScore 80% czasu, jaki użytkownicy spędzają na korzystaniu z telefonów komórkowych, poświęcony jest na używanie natywnych aplikacji mobilnych. Pozostałe 20% czasu przeznaczane jest na przeglądanie stron przy pomocy mobilnych przeglądarek. Gdy przyjrzymy się jednak bliżej statystykom dotyczącym użytkowania aplikacji, to wspomniane 80% czasu użytkownicy poświęcają aplikacjom związanym z rozrywką, czyli social mediom, muzyce, grom i treściom wideo. Te same badania jednak pokazują, że aplikacje internetowe dostosowane do urządzeń mobilnych mają 2,2x więcej unikalnych użytkowników miesięcznie niż natywne aplikacje.

Oznacza to, że nadal najlepszym rozwiązaniem dla biznesu są aplikacje internetowe, PWA, responsywne, dopasowane do urządzeń mobilnych, które pozwalają w szybki i łatwy sposób na interakcję z naszymi klientami i użytkownikami.

Jaka aplikacja dla Twojego biznesu?

Jesteśmy grupą specjalistów, którzy nie tylko przygotują dla Ciebie aplikację, ale także pomogą Ci wybrać odpowiednią technologię i narzędzia dopasowane do Twoich potrzeb. Podpowiemy, które rozwiązania sprawdzą się najlepiej. Niezależnie, jakie są Twoje wymagania, pomożemy znaleźć optymalne rozwiązania, które przełożą się na sprzedaż, rozwój i pozwolą na uzyskanie przewagi konkurencyjnej.

Wyceń swój projekt

Najlepszej jakości kod to "Czarny Kod"

W naszej pracy kierujemy się ważną zasadą - nasz kod musi spełniać najwyższe standardy i wymogi. Każdy element aplikacji jest testowany i sprawdzany pod względem jakości, bezpieczeństwa i ewentualnych problemów wydajnościowych. Aplikację zaprojektujemy od samego początku do końca. Stworzymy jej wygląd, zbadamy ścieżki, którymi poruszać się będą użytkownicy, napiszemy wszystkie funkcjonalności i dobierzemy odpowiednie elementy, które będą miały istotny wpływ na konwersję i zadowolenie jej użytkowników.

Transparentność, której potrzebujesz

Praca z software house'm, takim jak Czarny Kod, opiera się na wzajemnym zaufaniu i transparentności. Na każdym etapie wdrożenia informujemy o postępach i zaawansowaniu prac. Zależy nam na budowaniu partnerskich relacji.

Dobre praktyki podczas tworzenia aplikacji

Wszystkie nasze wdrożenia opierają się na dobrych praktykach, o których pisze Google. Wiemy, jak ważne są doświadczenia klienta w kontakcie z marką i czym jest UX. Jeżeli tworzymy rozwiązania webowe to od samego początku kładziemy ogromny nacisk na elementy, które mają wpływ na pojawienie się Twojego narzędzia na wysokich pozycjach w wyszukiwarce.

Dodatkowo pomożemy dobrać odpowiednią infrastrukturę serwerową, tak aby spełniała ona wszelkie wymogi bezpieczeństwa, oprogramowania, ale także wydajnościowe. Niektóre aplikacje, szczególnie te związane z dużymi obliczeniami i przetwarzaniem pokaźnej ilości danych, mogą wymagać dedykowanych zasobów, rozwiązań, które muszą posiadać większe moce obliczeniowe.

Progressive Web App.

W ostatnich latach bardzo widoczne są zmiany związane z ruchem w Internecie pochodzącym z urządzeń mobilnych. Ten wielki wzrost jakiego doświadczamy wiąże się z tym, że użytkownicy komórek oczekują płynnego przełączania się pomiędzy aplikacjami mobilnymi (natywnymi), a stronami internetowymi swoich ulubionych serwisów. Przez to projektanci, oraz deweloperzy muszą nieustannie utrzymywać aplikacje dla różnych systemów operacyjnych, oraz osobno wraz ze stroną i aplikacją internetową.

Z pomocą w rozwiązaniu tych problemów przychodzi mocna wspierana przez Google i Microsoft koncepcja PWA czyli Progressive Web App. To nic innego jak stworzenie webowej (internetowej) aplikacji, uruchamianej jako zwykła strona internetowa. Daje ona wrażenie, że korzystamy z dedykowanej, natywnej aplikacji mobilnej lub desktopowej.

Główną zaletą tej aplikacji jest między innymi korzystanie z takich rozwiązań jak powiadomienia push, działanie w trybie offline, czy też łatwe „instalowanie” na pulpicie telefonu. To jednak nie wszystko. PWA jest połączeniem aplikacji internetowej z aplikacją mobilną. Z jednej strony możemy działać offline i na przykład zapamiętać koszyk zamówień, z drugiej zaś nie musimy wbijać adresu do przeglądarki, gdyż nasz program jest zainstalowany na pulpicie, a zajmuje dużo mniej miejsca niż tradycyjne aplikacje natywne.

Adam Trojańczyk

CEO w Czarny Kod Software House (software house, który buduje niesamowite aplikacje).
Pracował dla największych agencji interaktywnych.
Jest także współzałożycielem i CTO w Tap To Speak (wielokrotnie nagradzanej na całym świecie aplikacji).

Wyceńmy razem Twój projekt

Skontaktuj się z nami
w sprawie Twojego projektu

Zadzwoń na +48 512 483 112
skorzystaj z formularza lub napisz na: agent@czarnykod.pl

Agent Janek

Software House Czarny Kod

Kwatera główna:
(+48) 512 483 112 Adam Trojańczyk, CEO
Adam Trojańczyk
W sprawie trwających projektów:
(+48) 690 561 365 Maciej Sielecki
Maciej Sielecki
Skrzynka kontaktowa Agenta Janka:

Copyright® Czarny Kod 2019