Meteor partnership

Blog o biznesie, startupach i programowaniu

Wiedza, pomysły, technologie, startupy, sprzedaż i marketing.
Artykuły ekspercie.

Agent Janek
 

Aplikacje progresywne, Progressive Web Apps, PWA

Wszystko, co warto wiedzieć na temat PWA

Zachowania użytkowników Internetu zmieniają się, zmieniają się trendy i przyzwyczajenia. Urządzenia mobilne wtargnęły do naszego codziennego życia...

Software house, współpraca, outsourcing

Jak prawidłowo przygotować specyfikację projektu dla software house'u

Wstępną formą dokumentacji przyszłego produktu IT jest specyfikacja projektu, opisująca jego podstawowe cechy, założenia oraz cele. Jej przygotowanie jest szczególnie istotne w przypadku rozwiązań o dużym zasięgu, których poprawne wdrożenie jest bardzo istotne dla działalności przedsiębiorstwa.

 

Programowanie, projekty IT, koszty aplikacji

Szybko, tanio, dobrze - czyli dlaczego projekty IT mają swoją cenę

W każdej pracy twórczej na jakość dzieła, produktu, czy też usługi mają wpływ następujące czynniki: czas, pieniądze, oraz jakość...

Software house, współpraca, outsourcing

Jak nawiązać współpracę z software house'm i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na rynku nieustannie powiększa się liczba software house'ów, które mają różnorodne osiągnięcia i kuszą swoimi ofertami. Jednak nie każdy z nich będzie odpowiednim dla nas partnerem.

 

Outsourcing, programowanie, projekty IT

Dlaczego wewnętrzne projekty IT kończą się tragicznie

Nie ma znaczenia czy pracujemy z zespołem 5 czy 50 osobowym, za tę grupę specjalistów przemawia ich sposób myślenia i analizowania. Dodatkowo jest jeszcze jedna rzecz...

CTO, technologie, programowanie

Rola CTO w zespole i dlaczego warto go zatrudnić.

W ciągu ostatnich lat sposób prowadzenia firmy uległ znacznej zmianie. Ewolucja technologiczna jaka dzieje się na naszych oczach ma ogromny wpływ, nie tylko na nasze życie prywatne, ale także na zawodowe.

 

Relacje, ludzie, sprzedaż

Ludzie kupują relacje.

Kompletnie zapominamy o tym jak ważne w naszym życiu są relacje i to jak ważne jest to by uważać naszych klientów za naszych przyjaciół.

Marketing, startup, social listening, sprzedaż

Poproszę trochę tego Pana startupu. Czyli o marketingu słów kilka.

Jednego dnia siedziałem skrobiąc maile do klientów. Drugiego starałem się wyszukać osoby ze świata eventowego, którym nasze rozwiązanie mogłoby przynieść największe korzyści.

 

Meteor, NodeJs, MongoDB, technologia

Meteor nie umarł i w dodatku ma się całkiem dobrze

To właśnie wybór odpowiedniego rozwiązania informatycznego jest kluczowym aspektem programowania. To być albo nie być naszych biznesów.

Startup, budowanie firmy, marka

Jak rozwinąć swój startup

Pewnie nieraz myślałeś o założeniu własnej firmy. Chciałbyś zarabiać górę pieniędzy, wpisać się w nielimitowany czas pracy, wyjechać na wakacje kilka razy w roku, zyskać sławę i bogactwo.

 

http2, aplikacje, szybkość stron www

Jak przyspieszyć stronę lub aplikację za pomocą http2

HTTP (ang. Hypertext Transfer Protocol) – protokół przesyłania dokumentów hipertekstowych to protokół sieci WWW (ang. World Wide Web). Obecną definicję HTTP stanowi RFC 2616.

Biznes, rozmowy, startup, negocjacje

Jak rozmawiać z wielkim graczem, gdy sam jesteś malutki

Nieśmiałość nie pozwala na podjęcie kroków zmieniających bieg naszego biznesu. Postrzegamy siebie inaczej niż postrzegają nas inni i właśnie przez to niechętnie wychodzimy poza schemat. Tymczasem nawiązanie relacji to najprostsza rzecz, którą możemy zrobić by tak się stało.

 

Komunikacja, biznes, tech startup, MVP

Od pomysłu do realizacji projektu w 10 miesięcy

Tap To Speak to narzędzie oparte o przeglądarkę internetową, które pozwala na komunikację prowadzącego z uczestnikami konferencji. Zmienia ich smartfony w mikrofon, dzięki czemu nie trzeba go przekazywać publiczności. Minął rok odkąd pracujemy nad produktem, zobaczcie jaką drogę przebyliśmy.

Startup, biznes, zarządzanie, lean startup

Kilka słów o startupie

Jak łatwo można zaobserwować w dzisiejszych czasach, bardzo popularne i modne stało się słowo startup Każdy kto dziś zakłada firmę mówi, że właśnie to robi. Mimo wszystko uważam,że zbyt mocno nadużywamy tego słowa. Nie każda firma jest startupem i nie każdy startup jest firmą.

 

JavaScript, Meteor, Meteorjs, NodeJs, reaktywność

Aplikacje webowe czasu rzeczywistego

Wyjrzyj za okno i zobacz otaczający Cię świat pełen informacji, obrazów, słów i treści, które ma do przekazania. Teraz wyobraź sobie, ze musiałbyś ten widok odświeżać by zobaczyć coś nowego.

Startup, MVP, Lean Startup, prototyp

Budowanie Minimum Viable Product

Patrząc na rynek można powiedzieć, że wiele startupów ignoruje rzeczywistość. Próbuje odwlec to, co nieuchronne — moment, w którym ich biznes musi dojrzeć, osiągnąć zysk i stać się prawdziwą, zrównoważoną firmą.

 

Meteor, Rails, technologia, programowanie, software house

Dlaczego idziemy w kierunku Meteora i chcemy być w tym jak Ninja.

Nowe standardy i oczekiwania zainspirowały nas do szukania alternatywnego rozwiązania, dla Railsów, które od wielu lat były naszym sztandarowym narzędziem pracy, a które stanie się dla nas inspiracją i poprawi szybkość developmentu.

Skontaktuj się z nami
w sprawie Twojego projektu

Zadzwoń na +48 512 483 112
skorzystaj z formularza lub napisz na: agent@czarnykod.pl

Agent Janek

Software House Czarny Kod

Kwatera główna:
(+48) 512 483 112 Adam Trojańczyk, CEO
Adam Trojańczyk
W sprawie trwających projektów:
(+48) 690 561 365 Maciej Sielecki
Maciej Sielecki
Skrzynka kontaktowa Agenta Janka:

Copyright® Czarny Kod 2019