Meteor partnership

Usługi dla startupów

Walidowanie pomysłów, Tworzenie MVP, czyli Produktów Minimalnie Gotowych.

Każde przedsiębiorstwo - zarówno korporacja, średnia firma, jak i startup za pomocą technologii może sprawdzić dany produkt lub usługę.

Agent Janek

MVP

Czyli Minimum Viable Product to produkt, jak również usługa, oferta czy program, który gotowy jest do wprowadzenia na rynek. Taki produkt jest wystarczający, by pokazać jego wartość potencjalnemu klientowi, a przedsiębiorcy wprowadzającemu go na rynek pomogą zmierzyć zainteresowanie klienta.

Czym więc różni się MVP od skończonego projektu? MVP to "szkic", dzięki któremu skupiamy się głównie na ogólnych walorach projektu, zamiast na szczegółach. Chcemy jak najmniejszym kosztem wypuścić produkt, który nadaje się do pierwszych sprzedaży, albo do sprawdzenia czy takie rozwiązanie jest potrzebne w firmie i czy chcemy inwestować w projekt dalej. Jeżeli nie, to nie wydamy góry pieniędzy wprowadzając niepotrzebne rozwiązanie na rynek. Jeżeli tak, to wystarczy dopracować szczegóły i mamy gotową, pełną aplikacje lub serwis. Te zmiany mogą zostać wprowadzone w oparciu o pierwsze opinie użytkowników, dzięki czemu dostarczymy im usługi, których faktycznie szukają w naszej aplikacji.

Zastosowanie MVP

Głównym celem MVP jest zebranie możliwie największej ilości informacji przy jak najmniejszych kosztach. Dzięki temu można sprawdzić, czy dany pomysł w ogóle ma sens i czy warto wprowadzić dany produkt czy usługę na rynek. Dzięki MVP pozwolimy Ci zyskać ogromną przewagę nad konkurencją wykorzystującą klasyczne podejście.

Wyceń swój projekt

A może tradycyjna metoda?

Tradycyjna metoda wymaga przeprowadzenia badania rynku, logistyki, produkcji, marketingu, sprzedaży, obsługi klienta i wielu innych. Takie działania zawsze są bardzo kosztowne i wcale nie gwarantują sukcesu – nie każdy końcowy produkt cieszy się dużym zainteresowaniem, co sprawia, że wszystkie podjęte działania często mogą nieść ze sobą duże straty. MVP zapewni Ci możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy i pozwoli na przeprowadzenie badań konsumenckich na konkretnym produkcie, aplikacji czy usłudze.

Produkt minimalnie gotowy

Wiemy, że w przypadku przedsiębiorstwa ważne jest, by zdobyć wszystkie potrzebne informacje jak najmniejszym kosztem. Nie oznacza to bynajmniej gorszej jakości. Dzięki temu będziesz w stanie dowiedzieć się, nie ponosząc strat, czy klientowi podoba się dany pomysł i czy będzie on skłonny w przyszłości korzystać z proponowanego produktu albo usługi.

Wyceń swój projekt

Badania rynkowe a rzeczywistość

Badania rynkowe czy testy cenowe nie zawsze są w stanie dać wiarygodny ogląd na to, czego klient oczekuje i ile pieniędzy jest w stanie zapłacić za oferowaną mu usługę. Do tego potrzebne są odpowiednie narzędzia. Niejednokrotnie pojawia się także konieczność zminimalizowania kosztów, zwiększenia produktywności czy rozwiązania pojawiających się w międzyczasie problemów. W ramach naszej działalności pomożemy Ci wdrożyć najlepsze rozwiązania w Twojej firmie.

Nie tylko przy nowym produkcie

MVP to oferowane przez nas narzędzie, które doskonale nadaje się do testowania bardziej skomplikowanych elementów. Sprawdzi się w sytuacji, w której nie masz zbyt dużej grupy klientów czy ruchu. MVP może być wykorzystywane do testowania nowych pomysłów, ale również do sprawdzania nowych zastosowań znanego już produktu, jak i sprawdzania nowych sposobów sprzedaży. Na MVP bardzo łatwo przeprowadzić A/B testy aplikacji – czyli puścić w obieg dwie wersje programu lub interfejsu i sprawdzić, którą lepiej przyjmą odbiorcy.

Szybkie prototypy

Szybkie prototypowanie pozwala na szerokie zastosowanie prototypów systemu w celu testowania i sprawdzania możliwości podczas wszystkich etapów projektowania. Dzięki temu jesteś w stanie rozwiązać problemy, pojawiające się podczas produkcji, jak również znaleźć bardziej korzystne alternatywy. Prototypowanie może dotyczyć zarówno prototypów rozwiązań sprzętowych, jak również programowych. Takie rozwiązanie proponowane przez naszą firmę oznacza testowanie prototypów na bieżąco. Wyniki uzyskane przy tej metodzie będą mogły być natychmiastowo wykorzystywane dla podjęcia decyzji dotyczących poszczególnych etapów oraz dokonania rozstrzygnięć w kolejnych fazach prac.

Na czym polega szybkie prototypowanie?

Podczas tej metody konieczne jest określenie środowiska oraz sposobu tworzenia szybkich prototypów, a także wskazanie grupy osób odpowiedzialnych za testowanie przygotowanych prototypów. Zaprojektowanie odpowiednich testów, które umożliwią uzyskanie rzetelnych wyników, wymaga dużych umiejętności programistycznych. Oznacza to, że do tego zadania należy wybrać godną zaufania firmę z doświadczeniem. Pomożemy Ci przeprowadzić szybkie prototypowanie, obojętnie, czy chodzi o proste systemy, czy o bardziej skomplikowane środowiska. Wiemy, w jaki sposób wybrać środowisko do prototypowania i jak postępować, by wyniki testowania dostarczyły niezbędnych danych pozwalających podjąć określone decyzje i wybrać najbardziej korzystne rozwiązania projektowe. Uzyskane w wyniku testów rozwiązania niepraktyczne czy nie zapewniające odpowiednich walorów użytkowych zostaną odrzucone, a pozostaną jedynie te, które przeszły test użyteczności.

Adam Trojańczyk

CEO w Czarny Kod Software House (software house, który buduje niesamowite aplikacje).
Pracował dla największych agencji interaktywnych.
Jest także współzałożycielem i CTO w Tap To Speak (wielokrotnie nagradzanej na całym świecie aplikacji).

Wyceńmy razem Twój projekt

Skontaktuj się z nami
w sprawie Twojego projektu

Zadzwoń na +48 512 483 112
skorzystaj z formularza lub napisz na: agent@czarnykod.pl

Agent Janek

Software House Czarny Kod

Kwatera główna:
(+48) 512 483 112 Adam Trojańczyk, CEO
Adam Trojańczyk
W sprawie trwających projektów:
(+48) 690 561 365 Maciej Sielecki
Maciej Sielecki
Skrzynka kontaktowa Agenta Janka:

Copyright® Czarny Kod 2019