Meteor partnership

Programowanie w Ruby On Rails

Tworzenie potężnych narzędzi i rozwiązań internetowych.

Ruby on Rails (zwany również ROR-em) to rozbudowany, framework, zaprojektowany do szybkiego i wygodnego tworzenia aplikacji internetowych.

Ruby On Rails

Geneza Ruby on Rails

Ruby on Rails to framework stworzony przez autorów Basecampa – znanej na całym świecie aplikacji do kontaktu agencji z ich klientami. Programiści z firmy 37signals zauważyli, że pisanie w czystym Ruby jest monotonne, a duża część kodu poszczególnych serwisów powtarza się między sobą. Decydując się na stworzenie własnej technologii opartej o język Ruby, wprowadzili kilka zmian, które miały na celu zwiększenie przyjemności z pisania aplikacji. Składają się na nie m.in.:

  • wprowadzenie konwencji DRY (“Don’t Repeat Yourself”), polegającej na unikaniu powtarzania tej samej pracy w różnych miejscach,
  • reguły ”Convention Over Configuration”, polegającej na sprowadzeniu do minimum niezbędnej konfiguracji przez zastępowanie jej gotowymi domyślnymi, zalecanymi wzorcami,
  • możliwość użycia gotowych rozszerzeń, które w sposób błyskawiczny rozszerzają aplikacje o rozmaite funkcje, jak logowanie użytkowników, skalowanie, edycja obrazków, etc.

Dlaczego warto tworzyć aplikacje w RoR?

Oszczędność czasu przez programistę (w Ruby wszystko opiera się na programowaniu obiektowym). Przekłada się to na szybsze dostarczanie projektów! Bardzo łatwa konfiguracja (np. poprzez dodawanie zupełnie nowych bibliotek), dzięki czemu mamy możliwość szybkiej rozbudowy naszej aplikacji o dodatkowe możliwości.

Wypróbuj już dziś!

Ruby on Rails zostało wydane w lipcu 2004 roku na licencji MIT zupełnie za darmo. Od tego czasu społeczność RoR urosła do niebotycznych wręcz rozmiarów, co jest wielką zaletą tej technologii.

W oparciu o ten system powstały np. popularne narzędzia webowe, takie jak Twitter. Dołącz do najlepszych i wykorzystaj potencjał drzemiący w Ruby!

Adam Trojańczyk

CEO w Czarny Kod Software House (software house, który buduje niesamowite aplikacje).
Pracował dla największych agencji interaktywnych.
Jest także współzałożycielem i CTO w Tap To Speak (wielokrotnie nagradzanej na całym świecie aplikacji).

Wyceńmy razem Twój projekt

Skontaktuj się z nami
w sprawie Twojego projektu

Zadzwoń na +48 512 483 112
skorzystaj z formularza lub napisz na: agent@czarnykod.pl

Agent Janek

Software House Czarny Kod

Kwatera główna:
(+48) 512 483 112 Adam Trojańczyk, CEO
Adam Trojańczyk
W sprawie trwających projektów:
(+48) 690 561 365 Maciej Sielecki
Maciej Sielecki
Skrzynka kontaktowa Agenta Janka:

Copyright® Czarny Kod 2019